lastekaup

Tactic õuemäng Kyykkä

Tactic õuemäng Kyykkä
Toode Tactic õuemäng Kyykkä
Hind 43.80 €
Komplektis 1
Toote kood 40093T
Saadavus Laos (Paavli)
Bränd Tactic
- +

Kyykkä on sajandeid vana vabaõhumäng Soomes, mida võib mängida meeskonniti või individuaalselt.

Mängijaid 2+, vanusele 8+, kestus 30+ min.

Mängukomplektis on: 24 kurni (kyykkä), 2 viskekurikat, kandekorv ja reeglid

Mängu eesmärk: on välja lüüa kõik kurnid vastase mänguväljalt. Mängija või võistkond, kel see õnnestub esimesena, on võitja!

Ettevalmistus mänguks: Võimalikult tasasele pinnasele (peen kruus, muru) märgitakse maha mänguväljak. See koosneb kahest 3x3 meetrisest nelinurgast ja nendevahelisest 6 meetrisest alast. Kummalgi võistkonnal on oma nelinurkne mänguväli, mille esijoone taha asetetakse ühte ritta 6 kurnipaari. Kurniderivi algab ja lõpeb 60 cm mänguvälja külgjoontest. (Joonised ja täpsema kirjelduse leiate mänguga kaasasolevast juhendist.)

Mängu käik: Mängitakse kaks poolaega, mis koosnevad võrdsest arvust mänguvoorudest. Mitu vooru mängitakse, otsustavad osavõtjad eelnevalt (näit. 5 – 10 poolajal). Võistkonnad alustavad viskeid kurikaga oma mänguvälja tagajoonelt ja jätkavad sealt seni, kuni vähemalt üks vastaste kurnipaaridest on nende mänguväljalt väljaspool. Seejärel visatakse kurikat oma mänguvälja esijoonelt. Kummalgi võistkonnal on kasutada kaks kurikat igas voorus. Heitekorral olija püüab visata kurikat nii, et vastaste kurnid lendavad välja nende mänguväljalt. Kahe viske järel mänguvoor lõpeb ja kurikad antakse vastasvõistkonnale. Jätkatakse, kuni kokkulepitud arv voorusid on mängitud, punktid (väljalöödud kurnid) loetakse kokku.

Punktiarvestus: Igast vastasvõistkonna mänguväljale jäänud kurnst saab võistkond – 2 punkti, mänguväljaku piirile jäänud kurnist – 1 punkti. Kui võistkonnal õnnestub kõiki viskevoorusid kasutamata vastase kurnid mängust välja lüüa, saab võistkond + 1 punkti igast kasutamata jäänud kurikaheitest. Näiteks: kui võistkonnal A on kaks kurni vastase mänguväljal, aga võistkonnal B on õnnestunud viimase vooru esimese viskega kõik kurnid välja lüüa, saab võistkond A – 4 punkti, võistkond B aga + 1 punkti. Punktid märgitakse üles. Seejärel vahetatakse pooled ja mängitakse teine poolaeg.

Mängu lõpp Teise poolaja punktiarvestuse järel liidetakse mõlema poolaja punktid. Enim punkte või vähem miinuspunkte saanud võistkond on mängu võitja!

emmele

Kategooriad

Logi sisse

Kasutaja:
Parool:
Pole veel kasutaja? Registreeri
Unustasid parooli? Küsi uus!

Liitu uudiskirjaga Uudiskiri

Nimi:
E-post:
K. Kood:
E-post hoitakse 100% kaitstud!

Liitu Facebook-iga

Liitu ning ole esimene kes saab teada uutest pakkumistest, kampaaniatest, uutest toodetest ja kõigest muust lehel toimuvast.

Makseviisid jm. mänguasjad

pehmed mänguasjad